HW-04-15-F-D-407-SM-A
Part Number:
HW-04-15-F-D-407-SM-A
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.407" (10.338mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)