FW-03-05-FM-D-345-145
Part Number:
FW-03-05-FM-D-345-145
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.490" (12.446mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.345" (8.763mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)