FW-03-05-F-D-485-065
Part Number:
FW-03-05-F-D-485-065
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.550" (13.970mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.485" (12.319mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)