ZW-10-10-G-S-312-259
Part Number:
ZW-10-10-G-S-312-259
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.259" (6.579mm)
Length - Stack Height :
0.312" (7.925mm)
Length - Tail :
0.259" (6.579mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)