FW-05-03-L-D-195-155-P-TR
Part Number:
FW-05-03-L-D-195-155-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.350" (8.890mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.195" (4.953mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)