HDWM-09-01-G-S-255-SM
Part Number:
HDWM-09-01-G-S-255-SM
Description:
CONN HDR 9POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.435" (11.049mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.255" (6.477mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)