TW-08-02-L-S-198-SM-P-TR
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-08-02-L-S-198-SM-P-TR
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) :
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height :
0.198" (5.029mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)