TW-11-08-T-S-500-125
Part Number:
TW-11-08-T-S-500-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 11POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.206" (5.232mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Positions :
11
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)