ZW-09-10-T-D-336-163
Part Number:
ZW-09-10-T-D-336-163
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.331" (8.407mm)
Length - Stack Height :
0.336" (8.534mm)
Length - Tail :
0.163" (4.140mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)