FW-03-03-L-D-258-142-A-TR
Part Number:
FW-03-03-L-D-258-142-A-TR
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height :
0.258" (6.553mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)