FW-04-04-F-D-130-130
Part Number:
FW-04-04-F-D-130-130
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.350" (8.890mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.130" (3.302mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)