FW-04-02-F-D-270-075
Part Number:
FW-04-02-F-D-270-075
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.420" (10.668mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)