FW-03-03-F-D-283-117
Part Number:
FW-03-03-F-D-283-117
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.283" (7.188mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)