ZW-11-17-G-S-213-118
Part Number:
ZW-11-17-G-S-213-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 11POS
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height :
0.213" (5.410mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)