FW-03-05-F-D-338-149
Part Number:
FW-03-05-F-D-338-149
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.487" (12.370mm)
Length - Post (Mating) :
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height :
0.338" (8.585mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)