HW-07-09-F-D-374-SM
Part Number:
HW-07-09-F-D-374-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.291" (7.391mm)
Length - Stack Height :
0.374" (9.500mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)