ZW-14-19-T-S-985-110
Part Number:
ZW-14-19-T-S-985-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
0.985" (25.019mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)