ZW-14-19-T-S-915-150
Part Number:
ZW-14-19-T-S-915-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height :
0.915" (23.241mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)