FW-03-03-F-D-085-315
Part Number:
FW-03-03-F-D-085-315
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)