FW-05-03-FM-D-260-065-P-TR
Part Number:
FW-05-03-FM-D-260-065-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.325" (8.255mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)