ZW-10-09-G-S-276-235
Part Number:
ZW-10-09-G-S-276-235
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.219" (5.563mm)
Length - Stack Height :
0.276" (7.010mm)
Length - Tail :
0.235" (5.969mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)