ZW-10-09-G-S-275-305
Part Number:
ZW-10-09-G-S-275-305
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.305" (7.747mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)