ZW-09-11-G-S-250-340
Part Number:
ZW-09-11-G-S-250-340
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.340" (8.636mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)