ZW-05-09-G-D-220-255
Part Number:
ZW-05-09-G-D-220-255
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
0.255" (6.477mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)