HW-07-08-F-D-232-100
Part Number:
HW-07-08-F-D-232-100
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.198" (5.029mm)
Length - Stack Height :
0.232" (5.893mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)