HW-03-09-L-D-469-SM-A
Part Number:
HW-03-09-L-D-469-SM-A
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height :
0.469" (11.913mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)