HW-10-15-F-S-264-SM
Part Number:
HW-10-15-F-S-264-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.301" (7.645mm)
Length - Stack Height :
0.264" (6.706mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)