HW-05-13-F-D-200-070
Part Number:
HW-05-13-F-D-200-070
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.960" (24.384mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)