TW-04-03-T-D-256-SM-P-TR
Part Number:
TW-04-03-T-D-256-SM-P-TR
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.211" (5.359mm)
Length - Stack Height :
0.256" (6.502mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)