ZW-15-20-T-S-906-157
Part Number:
ZW-15-20-T-S-906-157
Description:
CONN BRD STACK .100" 15POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.067" (1.702mm)
Length - Stack Height :
0.906" (23.012mm)
Length - Tail :
0.157" (3.988mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)