HW-06-10-F-D-482-SM
Part Number:
HW-06-10-F-D-482-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.283" (7.188mm)
Length - Stack Height :
0.482" (12.243mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)