FW-06-03-F-D-170-080-TR
Part Number:
FW-06-03-F-D-170-080-TR
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)