ZW-14-13-T-S-750-108
Part Number:
ZW-14-13-T-S-750-108
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.372" (9.449mm)
Length - Stack Height :
0.750" (19.050mm)
Length - Tail :
0.108" (2.743mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)