HW-05-15-F-D-337-SM-A
Part Number:
HW-05-15-F-D-337-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.228" (5.791mm)
Length - Stack Height :
0.337" (8.560mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)