DW-11-13-F-S-891
Part Number:
DW-11-13-F-S-891
Description:
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.229" (5.817mm)
Length - Stack Height :
0.891" (22.631mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
11
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)