HW-05-17-F-D-271-SM-A
Part Number:
HW-05-17-F-D-271-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.415" (10.541mm)
Length - Post (Mating) :
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height :
0.271" (6.883mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)