HDWM-03-55-G-D-370-SM
Part Number:
HDWM-03-55-G-D-370-SM
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.710" (18.034mm)
Length - Post (Mating) :
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height :
0.370" (9.400mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)