HDWM-05-59-L-S-468-SM
Part Number:
HDWM-05-59-L-S-468-SM
Description:
CONN HDR 5POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.933" (23.698mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.468" (11.887mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)