ZW-10-15-G-S-275-177
Part Number:
ZW-10-15-G-S-275-177
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.177" (4.496mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)