ZW-05-15-G-D-279-114
Part Number:
ZW-05-15-G-D-279-114
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.237" (6.020mm)
Length - Stack Height :
0.279" (7.087mm)
Length - Tail :
0.114" (2.896mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)