ZW-03-20-S-D-465-430
Part Number:
ZW-03-20-S-D-465-430
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
0.465" (11.811mm)
Length - Tail :
0.430" (10.922mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)