JW-05-04-T-S-250-160
Part Number:
JW-05-04-T-S-250-160
Length - Overall Pin :
0.500" (12.700mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)