JW-05-04-T-S-300-400
Part Number:
JW-05-04-T-S-300-400
Length - Overall Pin :
0.790" (20.066mm)
Length - Post (Mating) :
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)