JW-05-04-T-S-550-350
Part Number:
JW-05-04-T-S-550-350
Length - Overall Pin :
0.990" (25.146mm)
Length - Post (Mating) :
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)