HW-06-20-T-D-764-166-LL
Part Number:
HW-06-20-T-D-764-166-LL
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
0.764" (19.406mm)
Length - Tail :
0.166" (4.216mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)