HW-04-09-L-D-311-SM-A-TR
Part Number:
HW-04-09-L-D-311-SM-A-TR
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.354" (8.992mm)
Length - Stack Height :
0.311" (7.899mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)