HDWM-05-53-G-S-250-SM
Part Number:
HDWM-05-53-G-S-250-SM
Description:
CONN HDR 5POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.485" (12.319mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)