ZW-17-09-T-S-250-240
Part Number:
ZW-17-09-T-S-250-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 17POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.240" (6.096mm)
Number of Positions :
17
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)