ZW-14-20-T-S-925-093
Part Number:
ZW-14-20-T-S-925-093
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height :
0.925" (23.495mm)
Length - Tail :
0.093" (2.362mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)