FW-03-04-F-D-230-140
Part Number:
FW-03-04-F-D-230-140
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.460" (11.684mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)